PARAGO S.R.L.

Activă

4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare

PARAGO S.R.L. (CUI 49235476) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 6 decembrie 2023, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare” (CAEN 4719).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 534.040 lei, profit net de 36.163 lei, datorii de 169.904 lei, capitaluri proprii de 93.961 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.39%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

534.040lei

Venituri totale

539.119lei

Rezultat net

36.163lei

Datorii

169.904lei

Capitaluri proprii

93.961lei

Capital de lucru

92.267lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/4717/2023
Data înregistrării
6 decembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. CUGIR, NR.7, CAMERA NR. 1, BL.26, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,7%
Profitul, față de anul trecut
-37,4%
Creștere anuală compusă
+4,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.61%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate6.77%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare64.39%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință4.65%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.694lei
I2Active circulante262.171lei
I3Stocuri168.732lei
I4Creanțe62.048lei
I5Casa și conturi la bănci31.391lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii169.904lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri93.961lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă534.040lei
I14Venituri totale539.119lei
I15Cheltuieli totale496.231lei
I16Profit brut42.888lei
I18Profit net36.163lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă6,77%
Marjă brută8,03%
Rentabilitatea capitalurilor38,49%
Rentabilitatea activelor13,71%
Grad de îndatorare64,39%
Lichiditate curentă1,54
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment92.267lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
4,65%
Creștere anuală compusă
4,65%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre PARAGO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PARAGO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 534.040 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 36.163 lei.
PARAGO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PARAGO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are PARAGO S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PARAGO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 169.904 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PARAGO S.R.L.?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PARAGO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PARAGO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .