GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L. (CUI 49220777) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Otopeni, ILFOV, înregistrată la 4 decembrie 2023, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 894.034 lei, profit net de 113.265 lei, datorii de 1.613.531 lei, capitaluri proprii de 113.505 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
93.43%
Solvabilitate
6.57%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

894.034lei

Venituri totale

1.486.992lei

Rezultat net

113.265lei

Datorii

1.613.531lei

Capitaluri proprii

113.505lei

Capital de lucru

86.331lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023008122239
Data înregistrării
4 decembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. OTOPENI, STR. TRAIAN, NR.17, CAMERA 3, BL.A10, SC.1, ET.1, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+65,3%
Profitul, față de anul trecut
+323,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.57%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.05 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.67%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare93.43%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință65.33%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA62202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate27.174lei
I2Active circulante1.699.862lei
I3Stocuri712.334lei
I4Creanțe905.457lei
I5Casa și conturi la bănci82.071lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.613.531lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri113.505lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă894.034lei
I14Venituri totale1.486.992lei
I15Cheltuieli totale1.355.307lei
I16Profit brut131.685lei
I18Profit net113.265lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă12,67%
Marjă brută14,73%
Rentabilitatea capitalurilor99,79%
Rentabilitatea activelor6,56%
Grad de îndatorare93,43%
Lichiditate curentă1,05
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment86.331lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
65,33%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 894.034 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 113.265 lei.
GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.613.531 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L.?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GRAIN ENERGY SOLAR S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .