PATRIE RY S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

PATRIE RY S.R.L. (CUI 49187638) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Gureni Com. Peştişani, GORJ, înregistrată la 24 noiembrie 2023, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 180.759 lei, profit net de 5.946 lei, datorii de 110.207 lei, capitaluri proprii de 11.221 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
90.76%
Solvabilitate
9.24%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

180.759lei

Venituri totale

226.396lei

Rezultat net

5.946lei

Datorii

110.207lei

Capitaluri proprii

11.221lei

Capital de lucru

9.054lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

180.759lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023001117180
Data înregistrării
24 noiembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. GORJ, SAT GURENI COM. PEŞTIŞANI, STR. BARAJELOR, NR.185

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+34,3%
Profitul, față de anul trecut
+22,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.24%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.29%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare90.76%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință34.29%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.167lei
I2Active circulante119.261lei
I3Stocuri87.439lei
I4Creanțe20.173lei
I5Casa și conturi la bănci11.649lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii110.207lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri11.221lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă180.759lei
I14Venituri totale226.396lei
I15Cheltuieli totale219.459lei
I16Profit brut6.937lei
I18Profit net5.946lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă3,29%
Marjă brută3,84%
Rentabilitatea capitalurilor52,99%
Rentabilitatea activelor4,9%
Grad de îndatorare90,76%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat180.759lei
Fond de rulment9.054lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
34,29%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre PATRIE RY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PATRIE RY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 180.759 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.946 lei.
PATRIE RY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PATRIE RY S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are PATRIE RY S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PATRIE RY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 110.207 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PATRIE RY S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PATRIE RY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PATRIE RY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .