SANITAIR SOLUTION S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

SANITAIR SOLUTION S.R.L. (CUI 49186918) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 24 noiembrie 2023, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.662.168 lei, profit net de 176.368 lei, datorii de 673.849 lei, capitaluri proprii de 181.578 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.79 x
Îndatorare
78.77%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.662.168lei

Venituri totale

2.662.487lei

Rezultat net

176.368lei

Datorii

673.849lei

Capitaluri proprii

181.578lei

Capital de lucru

-142.660lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

221.847lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000869093
Data înregistrării
24 noiembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, BLD. DOROBANŢILOR, NR.19, BL.A17, SC.1, ET.8, AP.39

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+153,1%
Profitul, față de anul trecut
+255,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.23%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.79 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate6.62%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare78.77%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință153.13%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA65202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate324.238lei
I2Active circulante531.189lei
I3Stocuri60.313lei
I4Creanțe462.880lei
I5Casa și conturi la bănci7.996lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii673.849lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri181.578lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.662.168lei
I14Venituri totale2.662.487lei
I15Cheltuieli totale2.446.265lei
I16Profit brut216.222lei
I18Profit net176.368lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă6,62%
Marjă brută8,12%
Rentabilitatea capitalurilor97,13%
Rentabilitatea activelor20,62%
Grad de îndatorare78,77%
Lichiditate curentă0,79
Cifră de afaceri pe salariat221.847lei
Fond de rulment-142.660lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
153,13%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre SANITAIR SOLUTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SANITAIR SOLUTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.662.168 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 176.368 lei.
SANITAIR SOLUTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SANITAIR SOLUTION S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are SANITAIR SOLUTION S.R.L.?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SANITAIR SOLUTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 673.849 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SANITAIR SOLUTION S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SANITAIR SOLUTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SANITAIR SOLUTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .