PRIMEDIL S.R.L.

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

PRIMEDIL S.R.L. (CUI 49157912) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Vaslui, VASLUI, înregistrată la 21 noiembrie 2023, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.802.892 lei, profit net de 243.974 lei, datorii de 685.517 lei, capitaluri proprii de 244.216 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
9.73%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.802.892lei

Venituri totale

2.808.800lei

Rezultat net

243.974lei

Datorii

685.517lei

Capitaluri proprii

244.216lei

Capital de lucru

1.321.456lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

254.808lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000858372
Data înregistrării
21 noiembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. ZIMBRULUI, BL.326, SC.D, ET.3, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+65,2%
Profitul, față de anul trecut
-6,6%
Creștere anuală compusă
+866,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.73%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate2.93 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate8.7%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare27.3%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință65.21%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA80202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate503.743lei
I2Active circulante2.006.973lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.829.710lei
I5Casa și conturi la bănci177.263lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii685.517lei
I8Venituri în avans1.580.983lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri244.216lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.802.892lei
I14Venituri totale2.808.800lei
I15Cheltuieli totale2.465.973lei
I16Profit brut342.827lei
I18Profit net243.974lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă8,7%
Marjă brută12,23%
Rentabilitatea capitalurilor99,9%
Rentabilitatea activelor9,72%
Grad de îndatorare27,3%
Lichiditate curentă2,93
Cifră de afaceri pe salariat254.808lei
Fond de rulment1.321.456lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
65,21%
Creștere anuală compusă
866,59%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre PRIMEDIL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRIMEDIL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.802.892 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 243.974 lei.
PRIMEDIL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRIMEDIL S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are PRIMEDIL S.R.L.?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRIMEDIL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 685.517 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRIMEDIL S.R.L.?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRIMEDIL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRIMEDIL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .