BEST CAR SOLUTION S.R.L.

Activă

4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor

BEST CAR SOLUTION S.R.L. (CUI 49156682) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Voiniceni Com. Ceuaşu de Câmpie, MUREŞ, înregistrată la 21 noiembrie 2023, cu activitatea principală „întreţinerea şi repararea autovehiculelor” (CAEN 4520).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 1.073.503 lei, profit net de 21.300 lei, datorii de 88.337 lei, capitaluri proprii de 53.311 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.98%
Îndatorare
62.36%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.073.503lei

Venituri totale

1.073.508lei

Rezultat net

21.300lei

Datorii

88.337lei

Capitaluri proprii

53.311lei

Capital de lucru

29.737lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

268.376lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/1766/2023
Data înregistrării
21 noiembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT VOINICENI COM. CEUAŞU DE CÂMPIE, VOINICENI, NR.61J

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+1.630,4%
Profitul, față de anul trecut
-33%
Creștere anuală compusă
+1.630,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.64%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.34 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.98%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare62.36%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1630.42%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2023–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate23.574lei
I2Active circulante118.074lei
I3Stocuri19.750lei
I4Creanțe53.629lei
I5Casa și conturi la bănci44.695lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii88.337lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri53.311lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.073.503lei
I14Venituri totale1.073.508lei
I15Cheltuieli totale1.023.003lei
I16Profit brut50.505lei
I18Profit net21.300lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2024

Marjă netă1,98%
Marjă brută4,7%
Rentabilitatea capitalurilor39,95%
Rentabilitatea activelor15,04%
Grad de îndatorare62,36%
Lichiditate curentă1,34
Cifră de afaceri pe salariat268.376lei
Fond de rulment29.737lei

Cifra de afaceri în timp

20232024
Creștere în ultimul an
1.630,42%
Creștere anuală compusă
1.630,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre BEST CAR SOLUTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BEST CAR SOLUTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 1.073.503 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 21.300 lei.
BEST CAR SOLUTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BEST CAR SOLUTION S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2023 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are BEST CAR SOLUTION S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are BEST CAR SOLUTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 88.337 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BEST CAR SOLUTION S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BEST CAR SOLUTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BEST CAR SOLUTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .