SALLE HOME S.R.L.

Activă

8552 Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

SALLE HOME S.R.L. (CUI 49129688) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 15 noiembrie 2023, cu activitatea principală „învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)” (CAEN 8552).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 13.318 lei, profit net de 3.584 lei, datorii de 7.590 lei, capitaluri proprii de 3.854 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
66.32%
Lichiditate
1.49 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

13.318lei

Venituri totale

13.318lei

Rezultat net

3.584lei

Datorii

7.590lei

Capitaluri proprii

3.854lei

Capital de lucru

3.755lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023001763020
Data înregistrării
15 noiembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
8552 — Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. POETULUI, NR.1C, BL.R11, SC.A, ET.6, AP.26

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+938%
Profitul, față de anul trecut
+3.672,6%
Creștere anuală compusă
+938%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.68%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.49 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate26.91%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare66.32%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință938.04%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate99lei
I2Active circulante11.345lei
I3Stocuri5.088lei
I4Creanțe114lei
I5Casa și conturi la bănci6.143lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii7.590lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.854lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă13.318lei
I14Venituri totale13.318lei
I15Cheltuieli totale9.122lei
I16Profit brut4.196lei
I18Profit net3.584lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă26,91%
Marjă brută31,51%
Rentabilitatea capitalurilor92,99%
Rentabilitatea activelor31,32%
Grad de îndatorare66,32%
Lichiditate curentă1,49
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment3.755lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
938,04%
Creștere anuală compusă
938,04%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice etc.)

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre SALLE HOME S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SALLE HOME S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 13.318 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.584 lei.
SALLE HOME S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SALLE HOME S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are SALLE HOME S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SALLE HOME S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.590 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SALLE HOME S.R.L.?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SALLE HOME S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SALLE HOME S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8552 — Învăţământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .