CONTAB PARTENERS S.R.L.

Activă

6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe

CONTAB PARTENERS S.R.L. (CUI 49088421) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Mediaş, SIBIU, înregistrată la 9 noiembrie 2023, cu activitatea principală „prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe” (CAEN 6311).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 242.896 lei, profit net de 6.468 lei, datorii de 49.916 lei, capitaluri proprii de 14.548 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
77.43%
Solvabilitate
22.57%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

242.896lei

Venituri totale

242.896lei

Rezultat net

6.468lei

Datorii

49.916lei

Capitaluri proprii

14.548lei

Capital de lucru

14.431lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

121.448lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/2102/2023
Data înregistrării
9 noiembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. DOROBANŢILOR, NR.3, BL.20, SC.A, AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+87%
Profitul, față de anul trecut
-17,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.57%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.66%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare77.43%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință86.97%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate117lei
I2Active circulante64.347lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe51.797lei
I5Casa și conturi la bănci12.550lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii49.916lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.548lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă242.896lei
I14Venituri totale242.896lei
I15Cheltuieli totale235.393lei
I16Profit brut7.503lei
I18Profit net6.468lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă2,66%
Marjă brută3,09%
Rentabilitatea capitalurilor44,46%
Rentabilitatea activelor10,03%
Grad de îndatorare77,43%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat121.448lei
Fond de rulment14.431lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
86,97%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre CONTAB PARTENERS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CONTAB PARTENERS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 242.896 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.468 lei.
CONTAB PARTENERS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONTAB PARTENERS S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are CONTAB PARTENERS S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONTAB PARTENERS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 49.916 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONTAB PARTENERS S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONTAB PARTENERS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONTAB PARTENERS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .