SPEDITION VIS S.R.L.

Activă

5610 Restaurante

SPEDITION VIS S.R.L. (CUI 49062642) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ganţulei Com. Lungeşti, VÂLCEA, înregistrată la 6 noiembrie 2023, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 641.900 lei, profit net de 449.380 lei, datorii de 156.901 lei, capitaluri proprii de 474.029 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

641.900lei

Venituri totale

671.326lei

Rezultat net

449.380lei

Datorii

156.901lei

Capitaluri proprii

474.029lei

Capital de lucru

430.779lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

320.950lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/995/2023
Data înregistrării
6 noiembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT GANŢULEI COM. LUNGEŞTI, STR. MÂNĂSTIRII, NR.68

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+2.184,4%
Profitul, față de anul trecut
+1.738,1%
Creștere anuală compusă
+2.184,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate75.13%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.75 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate70.01%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare24.87%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință2184.42%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2023–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate43.250lei
I2Active circulante587.680lei
I3Stocuri27.039lei
I4Creanțe499.510lei
I5Casa și conturi la bănci61.131lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii156.901lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri474.029lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă641.900lei
I14Venituri totale671.326lei
I15Cheltuieli totale206.175lei
I16Profit brut465.151lei
I18Profit net449.380lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2024

Marjă netă70,01%
Marjă brută72,46%
Rentabilitatea capitalurilor94,8%
Rentabilitatea activelor71,23%
Grad de îndatorare24,87%
Lichiditate curentă3,75
Cifră de afaceri pe salariat320.950lei
Fond de rulment430.779lei

Cifra de afaceri în timp

20232024
Creștere în ultimul an
2.184,42%
Creștere anuală compusă
2.184,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre SPEDITION VIS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SPEDITION VIS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 641.900 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 449.380 lei.
SPEDITION VIS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SPEDITION VIS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2023 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are SPEDITION VIS S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are SPEDITION VIS S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 156.901 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SPEDITION VIS S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SPEDITION VIS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SPEDITION VIS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .