DANIACO CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

DANIACO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 49017560) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dedrad Com. Batoş, MUREŞ, înregistrată la 27 octombrie 2023, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 340.985 lei, profit net de 69.858 lei, datorii de 204.111 lei, capitaluri proprii de -182.512 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 34 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

34

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

34 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 35 de puncte, dar scorul e plafonat la 34: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Solvabilitate
-845%
Îndatorare
945%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

340.985lei

Venituri totale

371.135lei

Rezultat net

69.858lei

Datorii

204.111lei

Capitaluri proprii

-182.512lei

Capital de lucru

-187.512lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

56.831lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/1617/2023
Data înregistrării
27 octombrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT DEDRAD COM. BATOŞ, DEDRAD, NR.1E

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,7%
Profitul, față de anul trecut
+131,8%
Creștere anuală compusă
+175,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

34clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-845%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.08 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate20.49%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare945%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință28.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA34202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.000lei
I2Active circulante16.599lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci16.599lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii204.111lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-182.512lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă340.985lei
I14Venituri totale371.135lei
I15Cheltuieli totale297.867lei
I16Profit brut73.268lei
I18Profit net69.858lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă20,49%
Marjă brută21,49%
Rentabilitatea capitalurilor-38,28%
Rentabilitatea activelor323,43%
Grad de îndatorare945%
Lichiditate curentă0,08
Cifră de afaceri pe salariat56.831lei
Fond de rulment-187.512lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
28,7%
Creștere anuală compusă
175,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre DANIACO CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DANIACO CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 340.985 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 69.858 lei.
DANIACO CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DANIACO CONSTRUCT S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are DANIACO CONSTRUCT S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DANIACO CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 204.111 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DANIACO CONSTRUCT S.R.L.?
34 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DANIACO CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DANIACO CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .