TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L.

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L. (CUI 49017161) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Arvăteasca Com. Grădinile, OLT, înregistrată la 27 octombrie 2023, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 90.346 lei, profit net de 27.063 lei, datorii de 6.502 lei, capitaluri proprii de 22.638 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
8.69%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

90.346lei

Venituri totale

106.126lei

Rezultat net

27.063lei

Datorii

6.502lei

Capitaluri proprii

22.638lei

Capital de lucru

119.668lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

90.346lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J28/933/2023
Data înregistrării
27 octombrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. OLT, SAT ARVĂTEASCA COM. GRĂDINILE, STR. TRANDAFIRILOR, NR.33, C1,CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+523%
Profitul, față de anul trecut
+685,2%
Creștere anuală compusă
+523%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.69%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate19.4 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate29.95%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare2.49%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință522.99%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate134.479lei
I2Active circulante126.170lei
I3Stocuri51.436lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci74.734lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.502lei
I8Venituri în avans231.509lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri22.638lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă90.346lei
I14Venituri totale106.126lei
I15Cheltuieli totale73.605lei
I16Profit brut32.521lei
I18Profit net27.063lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă29,95%
Marjă brută36%
Rentabilitatea capitalurilor119,55%
Rentabilitatea activelor10,38%
Grad de îndatorare2,49%
Lichiditate curentă19,40
Cifră de afaceri pe salariat90.346lei
Fond de rulment119.668lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
522,99%
Creștere anuală compusă
522,99%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 90.346 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.063 lei.
TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.502 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TEAM CONSTRUCT OLTENIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .