ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L. (CUI 49014505) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şimian Com. Şimian, MEHEDINŢI, înregistrată la 26 octombrie 2023, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.024.561 lei, profit net de 249.717 lei, datorii de 282.997 lei, capitaluri proprii de 306.701 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Lichiditate
1.46 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.024.561lei

Venituri totale

1.123.987lei

Rezultat net

249.717lei

Datorii

282.997lei

Capitaluri proprii

306.701lei

Capital de lucru

130.251lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

341.520lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J25/525/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2023000525250
Data înregistrării
26 octombrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, SAT ŞIMIAN COM. ŞIMIAN, STR. BRÂNDUŞEI, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+231,8%
Profitul, față de anul trecut
+271%
Creștere anuală compusă
+10.022,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.27%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.46 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate24.37%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare48.23%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință231.83%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate173.569lei
I2Active circulante413.248lei
I3Stocuri873lei
I4Creanțe302.564lei
I5Casa și conturi la bănci109.811lei
I6Cheltuieli în avans2.881lei

Pasiv

I7Datorii282.997lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri306.701lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.024.561lei
I14Venituri totale1.123.987lei
I15Cheltuieli totale851.473lei
I16Profit brut272.514lei
I18Profit net249.717lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă24,37%
Marjă brută26,6%
Rentabilitatea capitalurilor81,42%
Rentabilitatea activelor42,55%
Grad de îndatorare48,23%
Lichiditate curentă1,46
Cifră de afaceri pe salariat341.520lei
Fond de rulment130.251lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
231,83%
Creștere anuală compusă
10.022,06%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.024.561 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 249.717 lei.
ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 282.997 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARTINSTAL MANAGEMENT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .