RÉMA FOREST S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

RÉMA FOREST S.R.L. (CUI 48976480) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Estelnic Com. Estelnic, COVASNA, înregistrată la 19 octombrie 2023, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 311.135 lei, profit net de 127.886 lei, datorii de 21.622 lei, capitaluri proprii de 128.326 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

311.135lei

Venituri totale

353.005lei

Rezultat net

127.886lei

Datorii

21.622lei

Capitaluri proprii

128.326lei

Capital de lucru

103.759lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

103.712lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J14/316/2023
Data înregistrării
19 octombrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. COVASNA, SAT ESTELNIC COM. ESTELNIC, ESTELNIC, NR.136

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+110,1%
Profitul, față de anul trecut
+538,2%
Creștere anuală compusă
+110,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate85.58%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate5.8 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate41.1%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare14.42%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință110.08%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate24.567lei
I2Active circulante125.381lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe50.415lei
I5Casa și conturi la bănci74.966lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii21.622lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri128.326lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă311.135lei
I14Venituri totale353.005lei
I15Cheltuieli totale200.534lei
I16Profit brut152.471lei
I18Profit net127.886lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă41,1%
Marjă brută49%
Rentabilitatea capitalurilor99,66%
Rentabilitatea activelor85,29%
Grad de îndatorare14,42%
Lichiditate curentă5,80
Cifră de afaceri pe salariat103.712lei
Fond de rulment103.759lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
110,08%
Creștere anuală compusă
110,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre RÉMA FOREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RÉMA FOREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 311.135 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 127.886 lei.
RÉMA FOREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RÉMA FOREST S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are RÉMA FOREST S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RÉMA FOREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.622 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RÉMA FOREST S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RÉMA FOREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RÉMA FOREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .