TACORY SRL

Activă

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

TACORY SRL (CUI 4897600) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 18 noiembrie 1993, cu activitatea principală „fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)” (CAEN 1413).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 383.358 lei, profit net de 3.206 lei, datorii de 596.996 lei, capitaluri proprii de 316.437 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.84%
Tendință
-5.42%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

383.358lei

Venituri totale

521.616lei

Rezultat net

3.206lei

Datorii

596.996lei

Capitaluri proprii

316.437lei

Capital de lucru

332.200lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

127.786lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/1161/1993
Data înregistrării
18 noiembrie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. 22 DECEMBRIE 1989, NR.24A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,4%
Profitul, față de anul trecut
-84,4%
Creștere anuală compusă
+3,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.64%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.56 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.84%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare65.36%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-5.42%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate-15.763lei
I2Active circulante929.196lei
I3Stocuri721.382lei
I4Creanțe184.794lei
I5Casa și conturi la bănci23.020lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii596.996lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri316.437lei
I11Capital subscris vărsat277.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă383.358lei
I14Venituri totale521.616lei
I15Cheltuieli totale510.084lei
I16Profit brut11.532lei
I18Profit net3.206lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă0,84%
Marjă brută3,01%
Rentabilitatea capitalurilor1,01%
Rentabilitatea activelor0,35%
Grad de îndatorare65,36%
Lichiditate curentă1,56
Cifră de afaceri pe salariat127.786lei
Fond de rulment332.200lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-5,42%
Creștere anuală compusă
3,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre TACORY SRL

Ce cifră de afaceri are TACORY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 383.358 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.206 lei.
TACORY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TACORY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TACORY SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TACORY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 596.996 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TACORY SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TACORY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TACORY SRL?
Activitatea principală este CAEN 1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .