LUKRIS TRADE S.R.L.

Activă

4519 Comerţ cu alte autovehicule

LUKRIS TRADE S.R.L. (CUI 48959640) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bogdăneşti Com. Bogdăneşti, BACĂU, înregistrată la 17 octombrie 2023, cu activitatea principală „comerţ cu alte autovehicule” (CAEN 4519).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 674.325 lei, profit net de 14.811 lei, datorii de 245.075 lei, capitaluri proprii de 60.726 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
87.6%
Lichiditate
0.54 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

674.325lei

Venituri totale

674.814lei

Rezultat net

14.811lei

Datorii

245.075lei

Capitaluri proprii

60.726lei

Capital de lucru

-113.547lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

674.325lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J4/1610/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J04/1610/2023
Data înregistrării
17 octombrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4519 — Comerţ cu alte autovehicule
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT BOGDĂNEŞTI COM. BOGDĂNEŞTI, STR. PESTE-VALE, NR.123

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+23,9%
Profitul, față de anul trecut
-66,5%
Creștere anuală compusă
+23,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.71%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.54 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.2%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare87.6%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință23.92%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate148.245lei
I2Active circulante131.528lei
I3Stocuri3.471lei
I4Creanțe106.999lei
I5Casa și conturi la bănci21.058lei
I6Cheltuieli în avans26.028lei

Pasiv

I7Datorii245.075lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri60.726lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă674.325lei
I14Venituri totale674.814lei
I15Cheltuieli totale657.137lei
I16Profit brut17.677lei
I18Profit net14.811lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă2,2%
Marjă brută2,62%
Rentabilitatea capitalurilor24,39%
Rentabilitatea activelor5,29%
Grad de îndatorare87,6%
Lichiditate curentă0,54
Cifră de afaceri pe salariat674.325lei
Fond de rulment-113.547lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
23,92%
Creștere anuală compusă
23,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4519 Comerț cu alte autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre LUKRIS TRADE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LUKRIS TRADE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 674.325 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.811 lei.
LUKRIS TRADE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUKRIS TRADE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are LUKRIS TRADE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUKRIS TRADE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 245.075 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUKRIS TRADE S.R.L.?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUKRIS TRADE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUKRIS TRADE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4519 — Comerţ cu alte autovehicule.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .