VALOREM STATIO S.R.L.

Activă

8299 Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

VALOREM STATIO S.R.L. (CUI 48826520) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 22 septembrie 2023, cu activitatea principală „alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (CAEN 8299).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 11.540.889 lei, profit net de 360.788 lei, datorii de 3.335.216 lei, capitaluri proprii de 498.667 lei, 92 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
87.17%
Lichiditate
0.92 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

11.540.889lei

Venituri totale

11.547.186lei

Rezultat net

360.788lei

Datorii

3.335.216lei

Capitaluri proprii

498.667lei

Capital de lucru

-258.365lei

Salariați

92

Cifră de afaceri pe salariat

125.444lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023003750220
Data înregistrării
22 septembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. SF. LAZĂR, NR.36, MEZANIN. ETAJ 2 ŞI ETAJ 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+158,9%
Profitul, față de anul trecut
+183,9%
Creștere anuală compusă
+553,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.03%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.92 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.13%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare87.17%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință158.85%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA61202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate749.155lei
I2Active circulante3.076.851lei
I3Stocuri69.709lei
I4Creanțe1.788.966lei
I5Casa și conturi la bănci1.218.176lei
I6Cheltuieli în avans87.647lei

Pasiv

I7Datorii3.335.216lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane79.770lei
I10Capitaluri498.667lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă11.540.889lei
I14Venituri totale11.547.186lei
I15Cheltuieli totale11.096.472lei
I16Profit brut450.714lei
I18Profit net360.788lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați92

Indicatori · 2025

Marjă netă3,13%
Marjă brută3,91%
Rentabilitatea capitalurilor72,35%
Rentabilitatea activelor9,43%
Grad de îndatorare87,17%
Lichiditate curentă0,92
Cifră de afaceri pe salariat125.444lei
Fond de rulment-258.365lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
158,85%
Creștere anuală compusă
553,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8299 Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre VALOREM STATIO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VALOREM STATIO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 11.540.889 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 360.788 lei.
VALOREM STATIO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALOREM STATIO S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are VALOREM STATIO S.R.L.?
92 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALOREM STATIO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.335.216 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALOREM STATIO S.R.L.?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALOREM STATIO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALOREM STATIO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .