FERMA OVI-BIO S.R.L.

Activă

0145 Creşterea ovinelor şi caprinelor

FERMA OVI-BIO S.R.L. (CUI 48818943) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Darabani, BOTOŞANI, înregistrată la 21 septembrie 2023, cu activitatea principală „creşterea ovinelor şi caprinelor” (CAEN 0145).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.289.356 lei, profit net de 52.494 lei, datorii de 1.182.928 lei, capitaluri proprii de 52.734 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
95.73%
Solvabilitate
4.27%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.289.356lei

Venituri totale

1.581.396lei

Rezultat net

52.494lei

Datorii

1.182.928lei

Capitaluri proprii

52.734lei

Capital de lucru

-294.417lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

644.678lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000615070
Data înregistrării
21 septembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0145 — Creşterea ovinelor şi caprinelor
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, ORŞ. DARABANI, STR. ABATORULUI, NR.15

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,8%
Profitul, față de anul trecut
+74,8%
Creștere anuală compusă
+5,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate4.27%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.75 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.07%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare95.73%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință28.8%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA53202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate347.151lei
I2Active circulante888.511lei
I3Stocuri603.002lei
I4Creanțe248.581lei
I5Casa și conturi la bănci36.928lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.182.928lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri52.734lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.289.356lei
I14Venituri totale1.581.396lei
I15Cheltuieli totale1.490.221lei
I16Profit brut91.175lei
I18Profit net52.494lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,07%
Marjă brută7,07%
Rentabilitatea capitalurilor99,54%
Rentabilitatea activelor4,25%
Grad de îndatorare95,73%
Lichiditate curentă0,75
Cifră de afaceri pe salariat644.678lei
Fond de rulment-294.417lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
28,8%
Creștere anuală compusă
5,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0145 Creșterea ovinelor și caprinelor

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre FERMA OVI-BIO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FERMA OVI-BIO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.289.356 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 52.494 lei.
FERMA OVI-BIO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERMA OVI-BIO S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are FERMA OVI-BIO S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERMA OVI-BIO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.182.928 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERMA OVI-BIO S.R.L.?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERMA OVI-BIO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERMA OVI-BIO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0145 — Creşterea ovinelor şi caprinelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .