HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L.

Activă

4672 Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice

HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L. (CUI 48790915) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 18 septembrie 2023, cu activitatea principală „comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice” (CAEN 4672).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 227.797.258 lei, profit net de 3.482.899 lei, datorii de 66.325.499 lei, capitaluri proprii de 9.019.385 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
88.07%
Profitabilitate
1.53%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

227.797.258lei

Venituri totale

227.928.016lei

Rezultat net

3.482.899lei

Datorii

66.325.499lei

Capitaluri proprii

9.019.385lei

Capital de lucru

8.048.445lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

15.186.484lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/17267/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2023017267408
Data înregistrării
18 septembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4672 — Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ȘOS BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, NR.42-44, BANEASA BUSINESS & TECHNOLOGY PARK. CLADIREA B. ARIPA B2. BIROU , ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,1%
Profitul, față de anul trecut
-37,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.98%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.12 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.53%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare88.07%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință16.12%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate936.652lei
I2Active circulante74.373.944lei
I3Stocuri23.524.386lei
I4Creanțe48.417.581lei
I5Casa și conturi la bănci2.431.977lei
I6Cheltuieli în avans34.288lei

Pasiv

I7Datorii66.325.499lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.019.385lei
I11Capital subscris vărsat49.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă227.797.258lei
I14Venituri totale227.928.016lei
I15Cheltuieli totale223.719.117lei
I16Profit brut4.208.899lei
I18Profit net3.482.899lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă1,53%
Marjă brută1,85%
Rentabilitatea capitalurilor38,62%
Rentabilitatea activelor4,62%
Grad de îndatorare88,07%
Lichiditate curentă1,12
Cifră de afaceri pe salariat15,19 mil.lei
Fond de rulment8.048.445lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
16,12%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 227.797.258 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.482.899 lei.
HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L.?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 66.325.499 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L.?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HANKOOK TIRE ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4672 — Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .