7AM AUTOPARTS S.R.L.

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

7AM AUTOPARTS S.R.L. (CUI 48782386) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Satu Nou de Jos Com. Groşi, MARAMUREŞ, înregistrată la 14 septembrie 2023, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.952.761 lei, pierdere netă de 112.579 lei, datorii de 780.471 lei, capitaluri proprii de 142.041 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-1.26%
Îndatorare
84.6%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.952.761lei

Venituri totale

8.953.437lei

Rezultat net

-112.579lei

Datorii

780.471lei

Capitaluri proprii

142.041lei

Capital de lucru

87.382lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

895.276lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023001356242
Data înregistrării
14 septembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT SATU NOU DE JOS COM. GROŞI, STR. CIREŞILOR, NR.20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+49,5%
Profitul, față de anul trecut
-141,1%
Creștere anuală compusă
+281,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.4%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-1.26%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare84.6%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință49.47%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA50202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate54.659lei
I2Active circulante867.853lei
I3Stocuri475.132lei
I4Creanțe382.150lei
I5Casa și conturi la bănci10.571lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii780.471lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri142.041lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.952.761lei
I14Venituri totale8.953.437lei
I15Cheltuieli totale9.058.085lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă112.579lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă-1,26%
Marjă brută-1,17%
Rentabilitatea capitalurilor-79,26%
Rentabilitatea activelor-12,2%
Grad de îndatorare84,6%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat895.276lei
Fond de rulment87.382lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
49,47%
Creștere anuală compusă
281,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre 7AM AUTOPARTS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are 7AM AUTOPARTS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.952.761 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -112.579 lei.
7AM AUTOPARTS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus 7AM AUTOPARTS S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are 7AM AUTOPARTS S.R.L.?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are 7AM AUTOPARTS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 780.471 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are 7AM AUTOPARTS S.R.L.?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
7AM AUTOPARTS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are 7AM AUTOPARTS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .