HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L. (CUI 48778300) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Berca Com. Berca, BUZĂU, înregistrată la 14 septembrie 2023, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.172.735 lei, profit net de 14.740 lei, datorii de 1.343.485 lei, capitaluri proprii de 317.270 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.9%
Profitabilitate
1.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.172.735lei

Venituri totale

1.172.973lei

Rezultat net

14.740lei

Datorii

1.343.485lei

Capitaluri proprii

317.270lei

Capital de lucru

268.144lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

1.172.735lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J10/882/2023
Data înregistrării
14 septembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. BUZĂU, SAT BERCA COM. BERCA, STR. COLONIA 1, BL.2, ET.PARTER, AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-6,9%
Profitul, față de anul trecut
-93,7%
Creștere anuală compusă
+204,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.1%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.26%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare80.9%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-6.94%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate49.126lei
I2Active circulante1.611.629lei
I3Stocuri1.139.824lei
I4Creanțe424.235lei
I5Casa și conturi la bănci47.570lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.343.485lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri317.270lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.172.735lei
I14Venituri totale1.172.973lei
I15Cheltuieli totale1.123.044lei
I16Profit brut49.929lei
I18Profit net14.740lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă1,26%
Marjă brută4,26%
Rentabilitatea capitalurilor4,65%
Rentabilitatea activelor0,89%
Grad de îndatorare80,9%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat1,17 mil.lei
Fond de rulment268.144lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
-6,94%
Creștere anuală compusă
204,33%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.172.735 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.740 lei.
HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.343.485 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L.?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .