HENGST FILTRATION S.R.L.

Activă

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

HENGST FILTRATION S.R.L. (CUI 48750295) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Balş, OLT, înregistrată la 7 septembrie 2023, cu activitatea principală „fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.” (CAEN 3299).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 43.564.723 lei, profit net de 1.438.251 lei, datorii de 40.970.406 lei, capitaluri proprii de 57.465.274 lei, 84 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Istoricul rezultatelor
2 ani
Lichiditate
0.78 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

43.564.723lei

Venituri totale

48.106.589lei

Rezultat net

1.438.251lei

Datorii

40.970.406lei

Capitaluri proprii

57.465.274lei

Capital de lucru

-9.184.699lei

Salariați

84

Cifră de afaceri pe salariat

518.628lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023001051288
Data înregistrării
7 septembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Sediu social
JUD. OLT, ORŞ. BALŞ, STR WALTER HENGST, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+312%
Profitul, față de anul trecut
+124,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.31%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.78 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.3%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare41.57%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință312%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate66.768.443lei
I2Active circulante31.785.707lei
I3Stocuri16.430.505lei
I4Creanțe12.850.244lei
I5Casa și conturi la bănci2.504.958lei
I6Cheltuieli în avans3.448lei

Pasiv

I7Datorii40.970.406lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane121.918lei
I10Capitaluri57.465.274lei
I11Capital subscris vărsat62.500.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă43.564.723lei
I14Venituri totale48.106.589lei
I15Cheltuieli totale46.555.076lei
I16Profit brut1.551.513lei
I18Profit net1.438.251lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați84

Indicatori · 2025

Marjă netă3,3%
Marjă brută3,56%
Rentabilitatea capitalurilor2,5%
Rentabilitatea activelor1,46%
Grad de îndatorare41,57%
Lichiditate curentă0,78
Cifră de afaceri pe salariat518.628lei
Fond de rulment-9.184.699lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
312%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre HENGST FILTRATION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HENGST FILTRATION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 43.564.723 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.438.251 lei.
HENGST FILTRATION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HENGST FILTRATION S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are HENGST FILTRATION S.R.L.?
84 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HENGST FILTRATION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 40.970.406 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HENGST FILTRATION S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HENGST FILTRATION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HENGST FILTRATION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .