LARYJEN CONSTRUCT S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4211 Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor

LARYJEN CONSTRUCT S.R.L. (CUI 48676318) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Şimleu Silvaniei, SĂLAJ, înregistrată la 24 august 2023, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor” (CAEN 4211).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.390.691 lei, profit net de 322.030 lei, datorii de 722.485 lei, capitaluri proprii de 322.230 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 20 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

20

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

20 din 100: firma e în insolvență în 2025, iar scorul e plafonat la clasa E — din bilanțul anului ieșea un punctaj de 73.

Firma e în insolvență din 2025.

Scorul anilor de la 2025 încoace e plafonat la clasa E, oricât de bine ar arăta cifrele din bilanț: datoriile unei firme în procedură se plătesc în ordinea stabilită de lege și din ce se recuperează din averea ei, nu la termenele din contract.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
  • Firma e în insolvență; dosarul s-a deschis în 2025.

Din cei șase factori ieșeau 73 de puncte, dar scorul e plafonat la 20: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Tendință
-29.89%
Îndatorare
71.64%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.390.691lei

Venituri totale

1.425.988lei

Rezultat net

322.030lei

Datorii

722.485lei

Capitaluri proprii

322.230lei

Capital de lucru

279.642lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

347.673lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
insolvenţă, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J31/465/2023
Data înregistrării
24 august 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4211 — Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
Sediu social
JUD. SĂLAJ, ORŞ. ŞIMLEU SILVANIEI, STR. GĂRII, NR.3, BL.B1, SC.A, AP.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-29,9%
Profitul, față de anul trecut
+64,6%
Creștere anuală compusă
+62,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

20clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.95%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.39 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate23.16%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare71.64%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-29.89%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA20202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.349lei
I2Active circulante1.002.127lei
I3Stocuri11.517lei
I4Creanțe115.379lei
I5Casa și conturi la bănci875.231lei
I6Cheltuieli în avans36.239lei

Pasiv

I7Datorii722.485lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri322.230lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.390.691lei
I14Venituri totale1.425.988lei
I15Cheltuieli totale1.043.734lei
I16Profit brut382.254lei
I18Profit net322.030lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă23,16%
Marjă brută27,49%
Rentabilitatea capitalurilor99,94%
Rentabilitatea activelor31,93%
Grad de îndatorare71,64%
Lichiditate curentă1,39
Cifră de afaceri pe salariat347.673lei
Fond de rulment279.642lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
-29,89%
Creștere anuală compusă
62,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre LARYJEN CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LARYJEN CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.390.691 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 322.030 lei.
LARYJEN CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LARYJEN CONSTRUCT S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are LARYJEN CONSTRUCT S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LARYJEN CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 722.485 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LARYJEN CONSTRUCT S.R.L.?
20 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LARYJEN CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LARYJEN CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4211 — Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .