PUC AGREGATE S.R.L.

Activă

0812 Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului

PUC AGREGATE S.R.L. (CUI 48675657) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bonţida Com. Bonţida, CLUJ, înregistrată la 24 august 2023, cu activitatea principală „extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului” (CAEN 0812).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.801.907 lei, profit net de 70.548 lei, datorii de 2.699.788 lei, capitaluri proprii de 666.663 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 46 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

46

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

46 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
81.84%
Lichiditate
0.69 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.801.907lei

Venituri totale

3.954.092lei

Rezultat net

70.548lei

Datorii

2.699.788lei

Capitaluri proprii

666.663lei

Capital de lucru

-825.808lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

316.826lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023003567125
Data înregistrării
24 august 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT BONŢIDA COM. BONŢIDA, STR. MIHAI EMINESCU, NR.137

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,4%
Profitul, față de anul trecut
-88,8%
Creștere anuală compusă
+1.133,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

46clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.21%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.69 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.86%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare81.84%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-9.39%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA46202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.424.781lei
I2Active circulante1.873.980lei
I3Stocuri27.910lei
I4Creanțe1.679.508lei
I5Casa și conturi la bănci166.562lei
I6Cheltuieli în avans67.690lei

Pasiv

I7Datorii2.699.788lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri666.663lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.801.907lei
I14Venituri totale3.954.092lei
I15Cheltuieli totale3.861.687lei
I16Profit brut92.405lei
I18Profit net70.548lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă1,86%
Marjă brută2,43%
Rentabilitatea capitalurilor10,58%
Rentabilitatea activelor2,14%
Grad de îndatorare81,84%
Lichiditate curentă0,69
Cifră de afaceri pe salariat316.826lei
Fond de rulment-825.808lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
-9,39%
Creștere anuală compusă
1.133,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre PUC AGREGATE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PUC AGREGATE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.801.907 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 70.548 lei.
PUC AGREGATE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PUC AGREGATE S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are PUC AGREGATE S.R.L.?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PUC AGREGATE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.699.788 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PUC AGREGATE S.R.L.?
46 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PUC AGREGATE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PUC AGREGATE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .