TAVI MIO EXCHANGE S.R.L.

Activă

6612 Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare

TAVI MIO EXCHANGE S.R.L. (CUI 48644944) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Caracal, OLT, înregistrată la 18 august 2023, cu activitatea principală „activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare” (CAEN 6612).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 114.118 lei, profit net de 17.548 lei, datorii de 27.028 lei, capitaluri proprii de 357.114 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 96 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

96

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

96 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

114.118lei

Venituri totale

137.925lei

Rezultat net

17.548lei

Datorii

27.028lei

Capitaluri proprii

357.114lei

Capital de lucru

355.490lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

57.059lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J28/717/2023
Data înregistrării
18 august 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
6612 — Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare
Sediu social
JUD. OLT, MUN. CARACAL, CAL. BUCUREŞTI, NR.1D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+48,6%
Profitul, față de anul trecut
+330,1%
Creștere anuală compusă
+48,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

96clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate92.96%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate14.15 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate15.38%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare7.04%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință48.61%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.624lei
I2Active circulante382.518lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci382.518lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii27.028lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri357.114lei
I11Capital subscris vărsat350.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă114.118lei
I14Venituri totale137.925lei
I15Cheltuieli totale119.056lei
I16Profit brut18.869lei
I18Profit net17.548lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă15,38%
Marjă brută16,53%
Rentabilitatea capitalurilor4,91%
Rentabilitatea activelor4,57%
Grad de îndatorare7,04%
Lichiditate curentă14,15
Cifră de afaceri pe salariat57.059lei
Fond de rulment355.490lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
48,61%
Creștere anuală compusă
48,61%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6612 Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre TAVI MIO EXCHANGE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TAVI MIO EXCHANGE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 114.118 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.548 lei.
TAVI MIO EXCHANGE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TAVI MIO EXCHANGE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are TAVI MIO EXCHANGE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TAVI MIO EXCHANGE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 27.028 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TAVI MIO EXCHANGE S.R.L.?
96 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TAVI MIO EXCHANGE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TAVI MIO EXCHANGE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6612 — Activităţi de intermediere a tranzacţiilor financiare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .