MOTO DATA S.R.L.

Activă

6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

MOTO DATA S.R.L. (CUI 48569761) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Chişoda Com. Giroc, TIMIŞ, înregistrată la 1 august 2023, cu activitatea principală „prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe” (CAEN 6310).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.984.476 lei, profit net de 122.635 lei, datorii de 269.829 lei, capitaluri proprii de 339.598 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.48 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.984.476lei

Venituri totale

2.042.111lei

Rezultat net

122.635lei

Datorii

269.829lei

Capitaluri proprii

339.598lei

Capital de lucru

129.271lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

220.497lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/2930/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2023002930353
Data înregistrării
1 august 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT CHIŞODA COM. GIROC, , PARTER. COMPARTIMENTUL 1 (DN 59 KM 8+550 MT STANGA)

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,8%
Profitul, față de anul trecut
-16,2%
Creștere anuală compusă
+138,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate55.72%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.48 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.18%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare44.28%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință5.77%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate210.327lei
I2Active circulante399.100lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe254.062lei
I5Casa și conturi la bănci145.038lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii269.829lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri339.598lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.984.476lei
I14Venituri totale2.042.111lei
I15Cheltuieli totale1.890.729lei
I16Profit brut151.382lei
I18Profit net122.635lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă6,18%
Marjă brută7,63%
Rentabilitatea capitalurilor36,11%
Rentabilitatea activelor20,12%
Grad de îndatorare44,28%
Lichiditate curentă1,48
Cifră de afaceri pe salariat220.497lei
Fond de rulment129.271lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
5,77%
Creștere anuală compusă
138,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre MOTO DATA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MOTO DATA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.984.476 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 122.635 lei.
MOTO DATA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOTO DATA S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are MOTO DATA S.R.L.?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOTO DATA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 269.829 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOTO DATA S.R.L.?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOTO DATA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOTO DATA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .