ACI CLIMATICSERV S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

ACI CLIMATICSERV S.R.L. (CUI 48563610) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 31 iulie 2023, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 751.650 lei, profit net de 298.747 lei, datorii de 114.196 lei, capitaluri proprii de 294.885 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma a intrat în insolvență în 2026.

Bilanțul pe 2024 e de dinaintea procedurii, deci scorul de mai sus descrie firma așa cum era atunci. Din 2026 încoace, scorul e plafonat la clasa E.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

751.650lei

Venituri totale

751.650lei

Rezultat net

298.747lei

Datorii

114.196lei

Capitaluri proprii

294.885lei

Capital de lucru

276.677lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

375.825lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
insolvenţă, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J17/1157/2023
Data înregistrării
31 iulie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. DR.ALEXANDRU CARNABEL, NR.109

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+255,9%
Profitul, față de anul trecut
+131,8%
Creștere anuală compusă
+255,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate72.08%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.42 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate39.75%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare27.92%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință255.93%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2023–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate18.208lei
I2Active circulante390.873lei
I3Stocuri633lei
I4Creanțe370.594lei
I5Casa și conturi la bănci19.646lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii114.196lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri294.885lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă751.650lei
I14Venituri totale751.650lei
I15Cheltuieli totale433.951lei
I16Profit brut317.699lei
I18Profit net298.747lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2024

Marjă netă39,75%
Marjă brută42,27%
Rentabilitatea capitalurilor101,31%
Rentabilitatea activelor73,03%
Grad de îndatorare27,92%
Lichiditate curentă3,42
Cifră de afaceri pe salariat375.825lei
Fond de rulment276.677lei

Cifra de afaceri în timp

20232024
Creștere în ultimul an
255,93%
Creștere anuală compusă
255,93%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre ACI CLIMATICSERV S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ACI CLIMATICSERV S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 751.650 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 298.747 lei.
ACI CLIMATICSERV S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ACI CLIMATICSERV S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2023 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are ACI CLIMATICSERV S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are ACI CLIMATICSERV S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 114.196 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ACI CLIMATICSERV S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ACI CLIMATICSERV S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ACI CLIMATICSERV S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .