IOAN FOREST S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

IOAN FOREST S.R.L. (CUI 48548220) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bârcea Mare Orş. Simeria, HUNEDOARA, înregistrată la 27 iulie 2023, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.439.559 lei, profit net de 93.283 lei, datorii de 597.645 lei, capitaluri proprii de 319.516 lei, 27 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.45%
Îndatorare
65.16%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.439.559lei

Venituri totale

6.467.745lei

Rezultat net

93.283lei

Datorii

597.645lei

Capitaluri proprii

319.516lei

Capital de lucru

176.297lei

Salariați

27

Cifră de afaceri pe salariat

238.502lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/953/2023
Data înregistrării
27 iulie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT BÂRCEA MARE ORŞ. SIMERIA, BÎRCEA MARE, NR.56B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+700,7%
Profitul, față de anul trecut
-58,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.84%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.45%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare65.16%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință700.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate143.219lei
I2Active circulante773.942lei
I3Stocuri355.965lei
I4Creanțe409.168lei
I5Casa și conturi la bănci8.809lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii597.645lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri319.516lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.439.559lei
I14Venituri totale6.467.745lei
I15Cheltuieli totale6.355.184lei
I16Profit brut112.561lei
I18Profit net93.283lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați27

Indicatori · 2025

Marjă netă1,45%
Marjă brută1,75%
Rentabilitatea capitalurilor29,2%
Rentabilitatea activelor10,17%
Grad de îndatorare65,16%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat238.502lei
Fond de rulment176.297lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
700,7%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre IOAN FOREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IOAN FOREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.439.559 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 93.283 lei.
IOAN FOREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IOAN FOREST S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are IOAN FOREST S.R.L.?
27 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IOAN FOREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 597.645 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IOAN FOREST S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IOAN FOREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IOAN FOREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .