PRO VIGNE FRO S.R.L.

ActivăÎn dizolvare

0161 Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală

PRO VIGNE FRO S.R.L. (CUI 48539566) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Săsar Com. Recea, MARAMUREŞ, înregistrată la 25 iulie 2023, cu activitatea principală „activităţi auxiliare pentru producţia vegetală” (CAEN 0161).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 109.100 lei, profit net de 3.587 lei, datorii de 15.498 lei, capitaluri proprii de -7.719 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 34 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

34

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

34 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma e în dizolvare.

Dizolvarea e pasul dinaintea lichidării și a radierii. Scorul rămâne o citire a ultimului bilanț, nu o măsură a șanselor ca firma să mai existe anul viitor.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 37 de puncte, dar scorul e plafonat la 34: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Solvabilitate
-99.23%
Îndatorare
199.23%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

109.100lei

Venituri totale

184.416lei

Rezultat net

3.587lei

Datorii

15.498lei

Capitaluri proprii

-7.719lei

Capital de lucru

-7.719lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

27.275lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În dizolvare
Mențiune în registru
dizolvare
Nr. registrul comerțului
J24/1083/2023
Data înregistrării
25 iulie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0161 — Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT SĂSAR COM. RECEA, STR. GĂRII, NR.29

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+172,8%
Profitul, față de anul trecut
+131,2%
Creștere anuală compusă
+172,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

34clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-99.23%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.5 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.29%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare199.23%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință172.75%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3420232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2023–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante7.779lei
I3Stocuri2.500lei
I4Creanțe1.407lei
I5Casa și conturi la bănci3.872lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii15.498lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-7.719lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă109.100lei
I14Venituri totale184.416lei
I15Cheltuieli totale178.985lei
I16Profit brut5.431lei
I18Profit net3.587lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2024

Marjă netă3,29%
Marjă brută4,98%
Rentabilitatea capitalurilor-46,47%
Rentabilitatea activelor46,11%
Grad de îndatorare199,23%
Lichiditate curentă0,50
Cifră de afaceri pe salariat27.275lei
Fond de rulment-7.719lei

Cifra de afaceri în timp

20232024
Creștere în ultimul an
172,75%
Creștere anuală compusă
172,75%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre PRO VIGNE FRO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRO VIGNE FRO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 109.100 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.587 lei.
PRO VIGNE FRO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRO VIGNE FRO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2023 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are PRO VIGNE FRO S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are PRO VIGNE FRO S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 15.498 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRO VIGNE FRO S.R.L.?
34 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRO VIGNE FRO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRO VIGNE FRO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0161 — Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .