HARMICU S.R.L.

Activă

5610 Restaurante

HARMICU S.R.L. (CUI 48537018) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Viilor Mun. Sighişoara, MUREŞ, înregistrată la 25 iulie 2023, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 103.526 lei, profit net de 4.793 lei, datorii de 11.733 lei, capitaluri proprii de 4.961 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
70.28%
Solvabilitate
29.72%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

103.526lei

Venituri totale

103.526lei

Rezultat net

4.793lei

Datorii

11.733lei

Capitaluri proprii

4.961lei

Capital de lucru

4.961lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/1118/2023
Data înregistrării
25 iulie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. MUREŞ, LOC. VIILOR MUN. SIGHIŞOARA, VIILOR, NR.81

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+81,8%
Profitul, față de anul trecut
+2.753%
Creștere anuală compusă
+81,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.72%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.42 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.63%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare70.28%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință81.77%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante16.694lei
I3Stocuri3.332lei
I4Creanțe3lei
I5Casa și conturi la bănci13.359lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii11.733lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.961lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă103.526lei
I14Venituri totale103.526lei
I15Cheltuieli totale95.929lei
I16Profit brut7.597lei
I18Profit net4.793lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă4,63%
Marjă brută7,34%
Rentabilitatea capitalurilor96,61%
Rentabilitatea activelor28,71%
Grad de îndatorare70,28%
Lichiditate curentă1,42
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment4.961lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
81,77%
Creștere anuală compusă
81,77%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre HARMICU S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HARMICU S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 103.526 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.793 lei.
HARMICU S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HARMICU S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are HARMICU S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HARMICU S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.733 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HARMICU S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HARMICU S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HARMICU S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .