GODSPEED HOLDINGS S.R.L.

Activă

6820 Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

GODSPEED HOLDINGS S.R.L. (CUI 48527642) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Hunedoara, HUNEDOARA, înregistrată la 24 iulie 2023, cu activitatea principală „închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (CAEN 6820).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 439.808 lei, profit net de 251.957 lei, datorii de 1.865.073 lei, capitaluri proprii de 495.434 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.14 x
Îndatorare
79.01%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

439.808lei

Venituri totale

623.077lei

Rezultat net

251.957lei

Datorii

1.865.073lei

Capitaluri proprii

495.434lei

Capital de lucru

-1.611.693lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

146.603lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/932/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2023000932207
Data înregistrării
24 iulie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
6820 — Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. HUNEDOARA, STR. GEORGE ENESCU, NR.5, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+44,6%
Profitul, față de anul trecut
+12,3%
Creștere anuală compusă
+310,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.99%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.14 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate57.29%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare79.01%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință44.62%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.107.127lei
I2Active circulante253.380lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe190.741lei
I5Casa și conturi la bănci62.639lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.865.073lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri495.434lei
I11Capital subscris vărsat1.100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă439.808lei
I14Venituri totale623.077lei
I15Cheltuieli totale359.924lei
I16Profit brut263.153lei
I18Profit net251.957lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă57,29%
Marjă brută59,83%
Rentabilitatea capitalurilor50,86%
Rentabilitatea activelor10,67%
Grad de îndatorare79,01%
Lichiditate curentă0,14
Cifră de afaceri pe salariat146.603lei
Fond de rulment-1.611.693lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
44,62%
Creștere anuală compusă
310,34%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre GODSPEED HOLDINGS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GODSPEED HOLDINGS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 439.808 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 251.957 lei.
GODSPEED HOLDINGS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GODSPEED HOLDINGS S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are GODSPEED HOLDINGS S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GODSPEED HOLDINGS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.865.073 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GODSPEED HOLDINGS S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GODSPEED HOLDINGS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GODSPEED HOLDINGS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6820 — Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .