KING M & C CLEAN S.R.L.

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

KING M & C CLEAN S.R.L. (CUI 48517096) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ, înregistrată la 20 iulie 2023, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 696.871 lei, profit net de 409.876 lei, datorii de 216.549 lei, capitaluri proprii de 411.052 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
76.5%
Lichiditate
1.31 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

696.871lei

Venituri totale

696.871lei

Rezultat net

409.876lei

Datorii

216.549lei

Capitaluri proprii

411.052lei

Capital de lucru

66.504lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

53.605lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000719277
Data înregistrării
20 iulie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. PROGRESULUI, NR.120, BL.120, SC.A, ET.4, AP.82

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+611,3%
Profitul, față de anul trecut
+384,1%
Creștere anuală compusă
+38,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate145.22%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate58.82%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.5%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință611.3%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante283.053lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe167.283lei
I5Casa și conturi la bănci115.770lei
I6Cheltuieli în avans344.548lei

Pasiv

I7Datorii216.549lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri411.052lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă696.871lei
I14Venituri totale696.871lei
I15Cheltuieli totale269.986lei
I16Profit brut426.885lei
I18Profit net409.876lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă58,82%
Marjă brută61,26%
Rentabilitatea capitalurilor99,71%
Rentabilitatea activelor144,81%
Grad de îndatorare76,5%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat53.605lei
Fond de rulment66.504lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
611,3%
Creștere anuală compusă
38,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre KING M & C CLEAN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are KING M & C CLEAN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 696.871 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 409.876 lei.
KING M & C CLEAN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus KING M & C CLEAN S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are KING M & C CLEAN S.R.L.?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are KING M & C CLEAN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 216.549 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are KING M & C CLEAN S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
KING M & C CLEAN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are KING M & C CLEAN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .