VISION PRO PFLEGE S.R.L.

Activă

8810 Activităţi de asistenţă socială, fără cazare, pentru bătrâni şi pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure

VISION PRO PFLEGE S.R.L. (CUI 48500272) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 18 iulie 2023, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă socială, fără cazare, pentru bătrâni şi pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure” (CAEN 8810).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.726.831 lei, profit net de 1.487.867 lei, datorii de 4.247.318 lei, capitaluri proprii de 1.483.193 lei, 19 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
74.12%
Solvabilitate
25.88%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.726.831lei

Venituri totale

10.737.878lei

Rezultat net

1.487.867lei

Datorii

4.247.318lei

Capitaluri proprii

1.483.193lei

Capital de lucru

1.399.511lei

Salariați

19

Cifră de afaceri pe salariat

564.570lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023013240405
Data înregistrării
18 iulie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
8810 — Activităţi de asistenţă socială, fără cazare, pentru bătrâni şi pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ŞOS VIILOR, NR.78-88, BL.103, SC.3, AP.67

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+76,1%
Profitul, față de anul trecut
+184,6%
Creștere anuală compusă
+238,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.88%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.33 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate13.87%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare74.12%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință76.12%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate83.682lei
I2Active circulante5.646.829lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe5.249.584lei
I5Casa și conturi la bănci397.245lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.247.318lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.483.193lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.726.831lei
I14Venituri totale10.737.878lei
I15Cheltuieli totale9.007.236lei
I16Profit brut1.730.642lei
I18Profit net1.487.867lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați19

Indicatori · 2025

Marjă netă13,87%
Marjă brută16,13%
Rentabilitatea capitalurilor100,32%
Rentabilitatea activelor25,96%
Grad de îndatorare74,12%
Lichiditate curentă1,33
Cifră de afaceri pe salariat564.570lei
Fond de rulment1.399.511lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
76,12%
Creștere anuală compusă
238,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8810 Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre VISION PRO PFLEGE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VISION PRO PFLEGE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.726.831 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.487.867 lei.
VISION PRO PFLEGE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VISION PRO PFLEGE S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are VISION PRO PFLEGE S.R.L.?
19 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VISION PRO PFLEGE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.247.318 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VISION PRO PFLEGE S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VISION PRO PFLEGE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VISION PRO PFLEGE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8810 — Activităţi de asistenţă socială, fără cazare, pentru bătrâni şi pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .