KOCKA CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

KOCKA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 48433459) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Porumbenii Mari Com. Porumbeni, HARGHITA, înregistrată la 4 iulie 2023, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 603.403 lei, profit net de 1.717 lei, datorii de 87.408 lei, capitaluri proprii de 6.636 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
92.94%
Solvabilitate
7.06%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

603.403lei

Venituri totale

662.116lei

Rezultat net

1.717lei

Datorii

87.408lei

Capitaluri proprii

6.636lei

Capital de lucru

-17lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

67.045lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J19/330/2023
Data înregistrării
4 iulie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. HARGHITA, SAT PORUMBENII MARI COM. PORUMBENI, STR. BISERICII, NR.58

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+33,2%
Profitul, față de anul trecut
+76,3%
Creștere anuală compusă
+95,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.06%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.28%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare92.94%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință33.2%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA48202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.653lei
I2Active circulante87.391lei
I3Stocuri55.000lei
I4Creanțe754lei
I5Casa și conturi la bănci31.637lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii87.408lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.636lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă603.403lei
I14Venituri totale662.116lei
I15Cheltuieli totale649.668lei
I16Profit brut12.448lei
I18Profit net1.717lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă0,28%
Marjă brută2,06%
Rentabilitatea capitalurilor25,87%
Rentabilitatea activelor1,83%
Grad de îndatorare92,94%
Lichiditate curentă1,00
Cifră de afaceri pe salariat67.045lei
Fond de rulment-17lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
33,2%
Creștere anuală compusă
95,67%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre KOCKA CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are KOCKA CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 603.403 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.717 lei.
KOCKA CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus KOCKA CONSTRUCT S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are KOCKA CONSTRUCT S.R.L.?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are KOCKA CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 87.408 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are KOCKA CONSTRUCT S.R.L.?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
KOCKA CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are KOCKA CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .