DRIVE SCHOOL S.R.L.

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

DRIVE SCHOOL S.R.L. (CUI 48381260) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 23 iunie 2023, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 360.333 lei, profit net de 10.164 lei, datorii de 89.845 lei, capitaluri proprii de 34.844 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 55 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

55

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

55 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.34 x
Îndatorare
72.06%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

360.333lei

Venituri totale

372.809lei

Rezultat net

10.164lei

Datorii

89.845lei

Capitaluri proprii

34.844lei

Capital de lucru

-59.550lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

51.476lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J9/450/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2023000450099
Data înregistrării
23 iunie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. LAZĂR GHEORGHE, NR.18

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+34,4%
Profitul, față de anul trecut
-70,2%
Creștere anuală compusă
+125,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

55clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.94%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.34 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate2.82%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare72.06%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință34.4%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA55202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate94.394lei
I2Active circulante30.295lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci30.295lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii89.845lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri34.844lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă360.333lei
I14Venituri totale372.809lei
I15Cheltuieli totale358.917lei
I16Profit brut13.892lei
I18Profit net10.164lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă2,82%
Marjă brută3,86%
Rentabilitatea capitalurilor29,17%
Rentabilitatea activelor8,15%
Grad de îndatorare72,06%
Lichiditate curentă0,34
Cifră de afaceri pe salariat51.476lei
Fond de rulment-59.550lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
34,4%
Creștere anuală compusă
125,24%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre DRIVE SCHOOL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DRIVE SCHOOL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 360.333 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.164 lei.
DRIVE SCHOOL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DRIVE SCHOOL S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are DRIVE SCHOOL S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DRIVE SCHOOL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 89.845 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DRIVE SCHOOL S.R.L.?
55 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DRIVE SCHOOL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DRIVE SCHOOL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .