ESCAPE EVENTS S.R.L.

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

ESCAPE EVENTS S.R.L. (CUI 48379481) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Vlăhiţa, HARGHITA, înregistrată la 23 iunie 2023, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 875.855 lei, profit net de 11.283 lei, datorii de 250.694 lei, capitaluri proprii de 169.675 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-23.52%
Profitabilitate
1.29%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

875.855lei

Venituri totale

877.807lei

Rezultat net

11.283lei

Datorii

250.694lei

Capitaluri proprii

169.675lei

Capital de lucru

146.626lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

437.928lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000315190
Data înregistrării
23 iunie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. HARGHITA, ORŞ. VLĂHIŢA, ALE TEILOR, NR.1, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-23,5%
Profitul, față de anul trecut
-67,4%
Creștere anuală compusă
+21,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.36%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.58 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.29%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare59.64%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-23.52%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate23.049lei
I2Active circulante397.320lei
I3Stocuri151.926lei
I4Creanțe74.118lei
I5Casa și conturi la bănci171.276lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii250.694lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri169.675lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă875.855lei
I14Venituri totale877.807lei
I15Cheltuieli totale866.524lei
I16Profit brut11.283lei
I18Profit net11.283lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă1,29%
Marjă brută1,29%
Rentabilitatea capitalurilor6,65%
Rentabilitatea activelor2,68%
Grad de îndatorare59,64%
Lichiditate curentă1,58
Cifră de afaceri pe salariat437.928lei
Fond de rulment146.626lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
-23,52%
Creștere anuală compusă
21,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre ESCAPE EVENTS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ESCAPE EVENTS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 875.855 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 11.283 lei.
ESCAPE EVENTS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ESCAPE EVENTS S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are ESCAPE EVENTS S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ESCAPE EVENTS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 250.694 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ESCAPE EVENTS S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ESCAPE EVENTS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ESCAPE EVENTS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .