POWER TECH ENGINEERING S.R.L.

Activă

4664 Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria textilă şi al maşinilor de cusut şi de tricotat

POWER TECH ENGINEERING S.R.L. (CUI 48362730) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Buzău, BUZĂU, înregistrată la 21 iunie 2023, cu activitatea principală „comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria textilă şi al maşinilor de cusut şi de tricotat” (CAEN 4664).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.209.174 lei, profit net de 379.205 lei, datorii de 853.614 lei, capitaluri proprii de 380.405 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
69.17%
Lichiditate
1.44 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.209.174lei

Venituri totale

1.212.150lei

Rezultat net

379.205lei

Datorii

853.614lei

Capitaluri proprii

380.405lei

Capital de lucru

373.767lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

1.209.174lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000605103
Data înregistrării
21 iunie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4664 — Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria textilă şi al maşinilor de cusut şi de tricotat
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. 1 DECEMBRIE 1918, NR.68, BL.3F, ET.4, AP.19

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,4%
Profitul, față de anul trecut
-16,9%
Creștere anuală compusă
+50,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.83%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.44 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate31.36%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare69.17%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință4.35%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.638lei
I2Active circulante1.227.381lei
I3Stocuri41.361lei
I4Creanțe280.721lei
I5Casa și conturi la bănci905.299lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii853.614lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri380.405lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.209.174lei
I14Venituri totale1.212.150lei
I15Cheltuieli totale798.855lei
I16Profit brut413.295lei
I18Profit net379.205lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă31,36%
Marjă brută34,18%
Rentabilitatea capitalurilor99,68%
Rentabilitatea activelor30,73%
Grad de îndatorare69,17%
Lichiditate curentă1,44
Cifră de afaceri pe salariat1,21 mil.lei
Fond de rulment373.767lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
4,35%
Creștere anuală compusă
50,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre POWER TECH ENGINEERING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are POWER TECH ENGINEERING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.209.174 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 379.205 lei.
POWER TECH ENGINEERING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus POWER TECH ENGINEERING S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are POWER TECH ENGINEERING S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are POWER TECH ENGINEERING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 853.614 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are POWER TECH ENGINEERING S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
POWER TECH ENGINEERING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are POWER TECH ENGINEERING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4664 — Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria textilă şi al maşinilor de cusut şi de tricotat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .