ENDODIABET DEXA S.R.L.

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

ENDODIABET DEXA S.R.L. (CUI 48208198) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 22 mai 2023, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.145.549 lei, profit net de 872.238 lei, datorii de 528.315 lei, capitaluri proprii de 872.478 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.145.549lei

Venituri totale

2.145.554lei

Rezultat net

872.238lei

Datorii

528.315lei

Capitaluri proprii

872.478lei

Capital de lucru

334.107lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

214.555lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000257252
Data înregistrării
22 mai 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. DECEBAL, NR.41-43

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,4%
Profitul, față de anul trecut
-19,6%
Creștere anuală compusă
+48,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate62.28%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.63 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate40.65%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare37.72%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință12.44%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA98202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate538.371lei
I2Active circulante862.422lei
I3Stocuri31.227lei
I4Creanțe723.246lei
I5Casa și conturi la bănci107.949lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii528.315lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri872.478lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.145.549lei
I14Venituri totale2.145.554lei
I15Cheltuieli totale1.106.290lei
I16Profit brut1.039.264lei
I18Profit net872.238lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă40,65%
Marjă brută48,44%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor62,27%
Grad de îndatorare37,72%
Lichiditate curentă1,63
Cifră de afaceri pe salariat214.555lei
Fond de rulment334.107lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
12,44%
Creștere anuală compusă
48,6%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre ENDODIABET DEXA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ENDODIABET DEXA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.145.549 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 872.238 lei.
ENDODIABET DEXA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENDODIABET DEXA S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are ENDODIABET DEXA S.R.L.?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENDODIABET DEXA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 528.315 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENDODIABET DEXA S.R.L.?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENDODIABET DEXA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENDODIABET DEXA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .