COSEBAD S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

COSEBAD S.R.L. (CUI 48126225) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Boşoteni Com. Bereşti-Tazlău, BACĂU, înregistrată la 9 mai 2023, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 622.570 lei, profit net de 16.538 lei, datorii de 659.814 lei, capitaluri proprii de 43.429 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
94.8%
Solvabilitate
6.24%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

622.570lei

Venituri totale

622.646lei

Rezultat net

16.538lei

Datorii

659.814lei

Capitaluri proprii

43.429lei

Capital de lucru

-242.023lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

207.523lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J4/745/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J04/745/2023
Data înregistrării
9 mai 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT BOŞOTENI COM. BEREŞTI-TAZLĂU, BOŞOTENI, NR.29, STR. SCOLII

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-4,6%
Profitul, față de anul trecut
+107,8%
Creștere anuală compusă
-13,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.24%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.63 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.66%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare94.8%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-4.6%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA47202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate278.243lei
I2Active circulante417.791lei
I3Stocuri127.464lei
I4Creanțe65.322lei
I5Casa și conturi la bănci225.005lei
I6Cheltuieli în avans7.209lei

Pasiv

I7Datorii659.814lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri43.429lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă622.570lei
I14Venituri totale622.646lei
I15Cheltuieli totale602.492lei
I16Profit brut20.154lei
I18Profit net16.538lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă2,66%
Marjă brută3,24%
Rentabilitatea capitalurilor38,08%
Rentabilitatea activelor2,38%
Grad de îndatorare94,8%
Lichiditate curentă0,63
Cifră de afaceri pe salariat207.523lei
Fond de rulment-242.023lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
-4,6%
Creștere anuală compusă
-13,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre COSEBAD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are COSEBAD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 622.570 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 16.538 lei.
COSEBAD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COSEBAD S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are COSEBAD S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COSEBAD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 659.814 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COSEBAD S.R.L.?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COSEBAD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COSEBAD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .