SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L.

Activă

0893 Extracţia sării

SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L. (CUI 48058775) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 26 aprilie 2023, cu activitatea principală „extracţia sării” (CAEN 0893).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.522.149 lei, profit net de 8.922 lei, datorii de 110.151 lei, capitaluri proprii de 2.708.411 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.59%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.522.149lei

Venituri totale

1.797.732lei

Rezultat net

8.922lei

Datorii

110.151lei

Capitaluri proprii

2.708.411lei

Capital de lucru

2.182.193lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

761.075lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023007891400
Data înregistrării
26 aprilie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0893 — Extracţia sării
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR CĂPITAN AVIATOR NICOLAE DROSSU, NR.4A, CORP B. CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+81,3%
Profitul, față de anul trecut
-92,6%
Creștere anuală compusă
+76,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate99.35%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate20.81 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.59%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare4.04%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință81.26%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate433.799lei
I2Active circulante2.292.344lei
I3Stocuri1.330lei
I4Creanțe2.230.847lei
I5Casa și conturi la bănci60.167lei
I6Cheltuieli în avans92.419lei

Pasiv

I7Datorii110.151lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.708.411lei
I11Capital subscris vărsat2.578.950lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.522.149lei
I14Venituri totale1.797.732lei
I15Cheltuieli totale1.773.286lei
I16Profit brut24.446lei
I18Profit net8.922lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă0,59%
Marjă brută1,61%
Rentabilitatea capitalurilor0,33%
Rentabilitatea activelor0,33%
Grad de îndatorare4,04%
Lichiditate curentă20,81
Cifră de afaceri pe salariat761.075lei
Fond de rulment2.182.193lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
81,26%
Creștere anuală compusă
76,25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0893 Extracția sării

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.522.149 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.922 lei.
SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 110.151 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L.?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0893 — Extracţia sării.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .