VTC NORD TRANS S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

VTC NORD TRANS S.R.L. (CUI 48027566) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Mediaş, SIBIU, înregistrată la 21 aprilie 2023, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.045.361 lei, profit net de 2.574 lei, datorii de 469.769 lei, capitaluri proprii de 50.688 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
99.12%
Lichiditate
0.61 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.045.361lei

Venituri totale

2.104.856lei

Rezultat net

2.574lei

Datorii

469.769lei

Capitaluri proprii

50.688lei

Capital de lucru

-184.633lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

409.072lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/786/2023
Data înregistrării
21 aprilie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. GHEORGHE BARIŢIU, NR.4, BL.15, SC.A, ET.4, AP.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+44,5%
Profitul, față de anul trecut
-64,4%
Creștere anuală compusă
+59,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.7%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.61 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.13%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare99.12%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință44.48%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate188.794lei
I2Active circulante285.136lei
I3Stocuri4.099lei
I4Creanțe262.079lei
I5Casa și conturi la bănci18.958lei
I6Cheltuieli în avans46.527lei

Pasiv

I7Datorii469.769lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri50.688lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.045.361lei
I14Venituri totale2.104.856lei
I15Cheltuieli totale2.096.468lei
I16Profit brut8.388lei
I18Profit net2.574lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă0,13%
Marjă brută0,41%
Rentabilitatea capitalurilor5,08%
Rentabilitatea activelor0,54%
Grad de îndatorare99,12%
Lichiditate curentă0,61
Cifră de afaceri pe salariat409.072lei
Fond de rulment-184.633lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
44,48%
Creștere anuală compusă
59,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre VTC NORD TRANS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VTC NORD TRANS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.045.361 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.574 lei.
VTC NORD TRANS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VTC NORD TRANS S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are VTC NORD TRANS S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VTC NORD TRANS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 469.769 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VTC NORD TRANS S.R.L.?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VTC NORD TRANS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VTC NORD TRANS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .