M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L.

Activă

0812 Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului

M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L. (CUI 47928506) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 3 aprilie 2023, cu activitatea principală „extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului” (CAEN 0812).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 2.303.952 lei, profit net de 669.118 lei, datorii de 4.380.871 lei, capitaluri proprii de 674.695 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
86.65%
Solvabilitate
13.35%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.303.952lei

Venituri totale

2.304.263lei

Rezultat net

669.118lei

Datorii

4.380.871lei

Capitaluri proprii

674.695lei

Capital de lucru

347.294lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

575.988lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J29/801/2023
Data înregistrării
3 aprilie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. CRIŞAN, NR.18A, BL.134C, SC.A, ET.1, AP.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+54%
Profitul, față de anul trecut
+12.344,1%
Creștere anuală compusă
+54%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.35%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate29.04%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare86.65%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință53.99%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2023–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate327.401lei
I2Active circulante4.728.165lei
I3Stocuri1.207.684lei
I4Creanțe3.408.212lei
I5Casa și conturi la bănci112.269lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.380.871lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri674.695lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.303.952lei
I14Venituri totale2.304.263lei
I15Cheltuieli totale1.577.377lei
I16Profit brut726.886lei
I18Profit net669.118lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2024

Marjă netă29,04%
Marjă brută31,55%
Rentabilitatea capitalurilor99,17%
Rentabilitatea activelor13,24%
Grad de îndatorare86,65%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat575.988lei
Fond de rulment347.294lei

Cifra de afaceri în timp

20232024
Creștere în ultimul an
53,99%
Creștere anuală compusă
53,99%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 2.303.952 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 669.118 lei.
M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2023 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 4.380.871 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are M & A EXCAVARE AGREGATE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .