CASH & CARRY ANA S.R.L.

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

CASH & CARRY ANA S.R.L. (CUI 47909784) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bucov Com. Bucov, PRAHOVA, înregistrată la 29 martie 2023, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 32.488.220 lei, profit net de 997.947 lei, datorii de 3.944.963 lei, capitaluri proprii de 1.003.656 lei, 27 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
79.76%
Solvabilitate
20.29%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

32.488.220lei

Venituri totale

32.534.277lei

Rezultat net

997.947lei

Datorii

3.944.963lei

Capitaluri proprii

1.003.656lei

Capital de lucru

916.285lei

Salariați

27

Cifră de afaceri pe salariat

1.203.267lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J29/767/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2023000767292
Data înregistrării
29 martie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT BUCOV COM. BUCOV, STR. TINERETULUI, NR.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+39,3%
Profitul, față de anul trecut
+146,7%
Creștere anuală compusă
+127,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.29%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.07%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare79.76%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință39.31%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate85.055lei
I2Active circulante4.861.248lei
I3Stocuri3.710.085lei
I4Creanțe1.033.003lei
I5Casa și conturi la bănci118.160lei
I6Cheltuieli în avans2.764lei

Pasiv

I7Datorii3.944.963lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane448lei
I10Capitaluri1.003.656lei
I11Capital subscris vărsat5.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă32.488.220lei
I14Venituri totale32.534.277lei
I15Cheltuieli totale31.384.923lei
I16Profit brut1.149.354lei
I18Profit net997.947lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați27

Indicatori · 2025

Marjă netă3,07%
Marjă brută3,54%
Rentabilitatea capitalurilor99,43%
Rentabilitatea activelor20,18%
Grad de îndatorare79,76%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat1,2 mil.lei
Fond de rulment916.285lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
39,31%
Creștere anuală compusă
127,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre CASH & CARRY ANA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CASH & CARRY ANA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 32.488.220 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 997.947 lei.
CASH & CARRY ANA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CASH & CARRY ANA S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are CASH & CARRY ANA S.R.L.?
27 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CASH & CARRY ANA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.944.963 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CASH & CARRY ANA S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CASH & CARRY ANA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CASH & CARRY ANA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .