STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ (CUI 47861317) este o societate comercială în comandită simplă activă, cu sediul în Sat Husasău de Tinca Com. Husasău de Tinca, BIHOR, înregistrată la 22 martie 2023, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 73.932.186 lei, profit net de 3.327.243 lei, datorii de 47.152.989 lei, capitaluri proprii de 12.779.889 lei, 117 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.9 x
Îndatorare
78.75%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

73.932.186lei

Venituri totale

79.076.181lei

Rezultat net

3.327.243lei

Datorii

47.152.989lei

Capitaluri proprii

12.779.889lei

Capital de lucru

-4.894.486lei

Salariați

117

Cifră de afaceri pe salariat

631.899lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ ÎN COMANDITĂ SIMPLĂ
Tip entitate
SCS
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000793055
Data înregistrării
22 martie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. BIHOR, SAT HUSASĂU DE TINCA COM. HUSASĂU DE TINCA, HUSASĂU DE TINCA, NR.ADMINISTRATIV 467, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,8%
Profitul, față de anul trecut
-11%
Creștere anuală compusă
+10,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.34%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.9 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.5%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare78.75%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință12.76%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate17.618.863lei
I2Active circulante42.258.503lei
I3Stocuri10.514.213lei
I4Creanțe31.290.008lei
I5Casa și conturi la bănci454.282lei
I6Cheltuieli în avans55.512lei

Pasiv

I7Datorii47.152.989lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.779.889lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă73.932.186lei
I14Venituri totale79.076.181lei
I15Cheltuieli totale75.175.420lei
I16Profit brut3.900.761lei
I18Profit net3.327.243lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați117

Indicatori · 2025

Marjă netă4,5%
Marjă brută5,28%
Rentabilitatea capitalurilor26,03%
Rentabilitatea activelor5,56%
Grad de îndatorare78,75%
Lichiditate curentă0,90
Cifră de afaceri pe salariat631.899lei
Fond de rulment-4.894.486lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
12,76%
Creștere anuală compusă
10,6%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ

Ce cifră de afaceri are STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 73.932.186 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.327.243 lei.
STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ?
117 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 47.152.989 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STANGL VEGETABLE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .