DSI FOREST S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

DSI FOREST S.R.L. (CUI 47820392) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Lupeni, HUNEDOARA, înregistrată la 15 martie 2023, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 247.280 lei, profit net de 123.425 lei, datorii de 180.467 lei, capitaluri proprii de 110.442 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.56 x
Îndatorare
62.04%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

247.280lei

Venituri totale

365.468lei

Rezultat net

123.425lei

Datorii

180.467lei

Capitaluri proprii

110.442lei

Capital de lucru

-78.639lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

247.280lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000343203
Data înregistrării
15 martie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. LUPENI, ALEEA NARCISELOR, BL.7, SC.3, AP.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+39,7%
Profitul, față de anul trecut
+1.033,3%
Creștere anuală compusă
+205,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.96%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.56 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate49.91%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare62.04%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință39.69%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate189.081lei
I2Active circulante101.828lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe82.931lei
I5Casa și conturi la bănci18.897lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii180.467lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri110.442lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă247.280lei
I14Venituri totale365.468lei
I15Cheltuieli totale236.137lei
I16Profit brut129.331lei
I18Profit net123.425lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă49,91%
Marjă brută52,3%
Rentabilitatea capitalurilor111,76%
Rentabilitatea activelor42,43%
Grad de îndatorare62,04%
Lichiditate curentă0,56
Cifră de afaceri pe salariat247.280lei
Fond de rulment-78.639lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
39,69%
Creștere anuală compusă
205,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre DSI FOREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DSI FOREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 247.280 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 123.425 lei.
DSI FOREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DSI FOREST S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are DSI FOREST S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DSI FOREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 180.467 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DSI FOREST S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DSI FOREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DSI FOREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .