GTA PRO EPOXY S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

GTA PRO EPOXY S.R.L. (CUI 47677188) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 21 februarie 2023, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.086.776 lei, profit net de 471.204 lei, datorii de 1.953.611 lei, capitaluri proprii de 580.197 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.49 x
Îndatorare
77.89%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.086.776lei

Venituri totale

3.176.762lei

Rezultat net

471.204lei

Datorii

1.953.611lei

Capitaluri proprii

580.197lei

Capital de lucru

-998.036lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

342.975lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J17/298/2023
Data înregistrării
21 februarie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. BASARABIEI, NR.55, BL.A16, SC.2, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+31,7%
Profitul, față de anul trecut
+38,3%
Creștere anuală compusă
+37,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.13%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.49 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate15.27%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare77.89%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință31.73%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.552.624lei
I2Active circulante955.575lei
I3Stocuri283.674lei
I4Creanțe609.117lei
I5Casa și conturi la bănci62.784lei
I6Cheltuieli în avans25.609lei

Pasiv

I7Datorii1.953.611lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri580.197lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.086.776lei
I14Venituri totale3.176.762lei
I15Cheltuieli totale2.622.978lei
I16Profit brut553.784lei
I18Profit net471.204lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă15,27%
Marjă brută17,94%
Rentabilitatea capitalurilor81,21%
Rentabilitatea activelor18,79%
Grad de îndatorare77,89%
Lichiditate curentă0,49
Cifră de afaceri pe salariat342.975lei
Fond de rulment-998.036lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
31,73%
Creștere anuală compusă
37,65%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre GTA PRO EPOXY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GTA PRO EPOXY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.086.776 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 471.204 lei.
GTA PRO EPOXY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GTA PRO EPOXY S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are GTA PRO EPOXY S.R.L.?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GTA PRO EPOXY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.953.611 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GTA PRO EPOXY S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GTA PRO EPOXY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GTA PRO EPOXY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .