EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L.

Activă

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L. (CUI 47658690) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Satu Nou de Jos Com. Groşi, MARAMUREŞ, înregistrată la 17 februarie 2023, cu activitatea principală „alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (CAEN 8699).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 423.052 lei, profit net de 19.585 lei, datorii de 49.166 lei, capitaluri proprii de 70.191 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.63%
Lichiditate
1.23 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

423.052lei

Venituri totale

423.202lei

Rezultat net

19.585lei

Datorii

49.166lei

Capitaluri proprii

70.191lei

Capital de lucru

11.209lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

423.052lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000285242
Data înregistrării
17 februarie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT SATU NOU DE JOS COM. GROŞI, STR. NUCILOR, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+37%
Profitul, față de anul trecut
-56,4%
Creștere anuală compusă
+70,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.81%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.63%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare41.19%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință37%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate58.982lei
I2Active circulante60.375lei
I3Stocuri1.080lei
I4Creanțe35.464lei
I5Casa și conturi la bănci23.831lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii49.166lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri70.191lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă423.052lei
I14Venituri totale423.202lei
I15Cheltuieli totale399.532lei
I16Profit brut23.670lei
I18Profit net19.585lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă4,63%
Marjă brută5,6%
Rentabilitatea capitalurilor27,9%
Rentabilitatea activelor16,41%
Grad de îndatorare41,19%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat423.052lei
Fond de rulment11.209lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
37%
Creștere anuală compusă
70,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 423.052 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 19.585 lei.
EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 49.166 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L.?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EXPERT CARE MARAMUREŞ S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .