VALENTIN PRODLEMN S.R.L.

Activă

1611 Tăierea și rindeluirea lemnului

VALENTIN PRODLEMN S.R.L. (CUI 47499501) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Râşnov, BRAŞOV, înregistrată la 25 ianuarie 2023, cu activitatea principală „tăierea și rindeluirea lemnului” (CAEN 1611).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 494.264 lei, profit net de 33.247 lei, datorii de 370.587 lei, capitaluri proprii de 126.384 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
74.57%
Solvabilitate
25.43%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

494.264lei

Venituri totale

547.318lei

Rezultat net

33.247lei

Datorii

370.587lei

Capitaluri proprii

126.384lei

Capital de lucru

126.384lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

123.566lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000211083
Data înregistrării
25 ianuarie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
1611 — Tăierea și rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. BRAŞOV, ORŞ. RÂŞNOV, STR. GĂRII, NR.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,5%
Profitul, față de anul trecut
-46,6%
Creștere anuală compusă
+26,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.43%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.34 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.73%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare74.57%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință12.52%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante496.971lei
I3Stocuri435.014lei
I4Creanțe35.875lei
I5Casa și conturi la bănci26.082lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii370.587lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri126.384lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă494.264lei
I14Venituri totale547.318lei
I15Cheltuieli totale504.104lei
I16Profit brut43.214lei
I18Profit net33.247lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă6,73%
Marjă brută8,74%
Rentabilitatea capitalurilor26,31%
Rentabilitatea activelor6,69%
Grad de îndatorare74,57%
Lichiditate curentă1,34
Cifră de afaceri pe salariat123.566lei
Fond de rulment126.384lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
12,52%
Creștere anuală compusă
26,61%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1611 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre VALENTIN PRODLEMN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VALENTIN PRODLEMN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 494.264 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 33.247 lei.
VALENTIN PRODLEMN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALENTIN PRODLEMN S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are VALENTIN PRODLEMN S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALENTIN PRODLEMN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 370.587 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALENTIN PRODLEMN S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALENTIN PRODLEMN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALENTIN PRODLEMN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1611 — Tăierea și rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .