PAVELTRANSCOLD S.R.L.

Activă

4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

PAVELTRANSCOLD S.R.L. (CUI 47499102) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, BOTOŞANI, înregistrată la 25 ianuarie 2023, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4781).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.220.461 lei, profit net de 230.562 lei, datorii de 1.195.216 lei, capitaluri proprii de 230.802 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
84.3%
Lichiditate
0.62 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.220.461lei

Venituri totale

1.344.874lei

Rezultat net

230.562lei

Datorii

1.195.216lei

Capitaluri proprii

230.802lei

Capital de lucru

-454.827lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

174.352lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000038079
Data înregistrării
25 ianuarie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, SAT CĂTĂMĂREŞTI-DEAL COM. MIHAI EMINESCU, STR. CLOPOŢEILOR, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+32%
Profitul, față de anul trecut
-37,7%
Creștere anuală compusă
+17,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.28%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.62 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate18.89%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare84.3%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință32.03%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate677.413lei
I2Active circulante740.389lei
I3Stocuri6.766lei
I4Creanțe729.458lei
I5Casa și conturi la bănci4.165lei
I6Cheltuieli în avans8.216lei

Pasiv

I7Datorii1.195.216lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri230.802lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.220.461lei
I14Venituri totale1.344.874lei
I15Cheltuieli totale1.079.608lei
I16Profit brut265.266lei
I18Profit net230.562lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă18,89%
Marjă brută21,73%
Rentabilitatea capitalurilor99,9%
Rentabilitatea activelor16,26%
Grad de îndatorare84,3%
Lichiditate curentă0,62
Cifră de afaceri pe salariat174.352lei
Fond de rulment-454.827lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
32,03%
Creștere anuală compusă
17,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre PAVELTRANSCOLD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PAVELTRANSCOLD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.220.461 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 230.562 lei.
PAVELTRANSCOLD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PAVELTRANSCOLD S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are PAVELTRANSCOLD S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PAVELTRANSCOLD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.195.216 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PAVELTRANSCOLD S.R.L.?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PAVELTRANSCOLD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PAVELTRANSCOLD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .