GENIUS CONST S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

GENIUS CONST S.R.L. (CUI 47490081) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Remetea Com. Remetea, HARGHITA, înregistrată la 20 ianuarie 2023, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.349.194 lei, profit net de 10.527 lei, datorii de 808.836 lei, capitaluri proprii de 2.562.730 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-37.46%
Profitabilitate
0.24%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.349.194lei

Venituri totale

4.099.171lei

Rezultat net

10.527lei

Datorii

808.836lei

Capitaluri proprii

2.562.730lei

Capital de lucru

1.147.409lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

362.433lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J19/36/2023
Data înregistrării
20 ianuarie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. HARGHITA, SAT REMETEA COM. REMETEA, STR. KERTVÉG, NR.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-37,5%
Profitul, față de anul trecut
-99,4%
Creștere anuală compusă
-13,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate72.89%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.42 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.24%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare23.01%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-37.46%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.559.464lei
I2Active circulante1.956.245lei
I3Stocuri1.590.785lei
I4Creanțe317.355lei
I5Casa și conturi la bănci48.105lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii808.836lei
I8Venituri în avans144.143lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.562.730lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.349.194lei
I14Venituri totale4.099.171lei
I15Cheltuieli totale4.082.018lei
I16Profit brut17.153lei
I18Profit net10.527lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă0,24%
Marjă brută0,39%
Rentabilitatea capitalurilor0,41%
Rentabilitatea activelor0,3%
Grad de îndatorare23,01%
Lichiditate curentă2,42
Cifră de afaceri pe salariat362.433lei
Fond de rulment1.147.409lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
-37,46%
Creștere anuală compusă
-13,18%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre GENIUS CONST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GENIUS CONST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.349.194 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.527 lei.
GENIUS CONST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GENIUS CONST S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are GENIUS CONST S.R.L.?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GENIUS CONST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 808.836 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GENIUS CONST S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GENIUS CONST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GENIUS CONST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .