RONALDINO S.R.L.
Activă0145 Creşterea ovinelor şi caprinelor
RONALDINO S.R.L. (CUI 47459744) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Popeşti Com. Popeşti, IAŞI, înregistrată la 17 ianuarie 2023, cu activitatea principală „creşterea ovinelor şi caprinelor” (CAEN 0145).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 147.423 lei, profit net de 3.614 lei, datorii de 21.184 lei, capitaluri proprii de 13.134 lei, 0 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.34 x
- Îndatorare
- 61.73%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
147.423lei
Venituri totale
152.311lei
Rezultat net
3.614lei
Datorii
21.184lei
Capitaluri proprii
13.134lei
Capital de lucru
-13.901lei
Salariați
0
Cifră de afaceri pe salariat
—
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J22/147/2023
- Data înregistrării
- 17 ianuarie 2023
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 0145 — Creşterea ovinelor şi caprinelor
- Sediu social
- JUD. IAŞI, SAT POPEŞTI COM. POPEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.5
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +156,9%
- Profitul, față de anul trecut
- -61,2%
- Creștere anuală compusă
- +156,9%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate38.27%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate0.34 x
Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.
- Profitabilitate2.45%
Marjă netă modestă.
- Îndatorare61.73%
Îndatorare ridicată.
- Tendință156.85%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 156,85%
- Creștere anuală compusă
- 156,85%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit
0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
Cele mai nou înregistrate în județul Iași
- BRĂDUŢ AGROGRUP S.R.L. CUI 55551198 · Sat Focuri Com. Focuri · înființată 08.09.2026SRL
- SANDU I. DĂNUŢ PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 54898297 · Sat Goeşti Com. Lungani · înființată 15.06.2026PFA
- MOROŞANU ADI-VLAD ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 54775340 · Sat Goeşti Com. Lungani · înființată 27.05.2026II
- TLK SHEEPEX S.R.L. CUI 54305837 · Mun. Iaşi · înființată 20.03.2026SRL
- SAMOILĂ FLORINA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 54013441 · Sat Cuza Vodă Com. Popricani · înființată 19.02.2026II
- DASCĂLU MIHAELA-IONELA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 50484560 · Sat Tufeştii de Sus Com. Scânteia · înființată 29.08.2024TVAII
Întrebări despre RONALDINO S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are RONALDINO S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 147.423 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.614 lei.
- RONALDINO S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus RONALDINO S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
- Câți angajați are RONALDINO S.R.L.?
- 0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are RONALDINO S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.184 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are RONALDINO S.R.L.?
- 64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- RONALDINO S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are RONALDINO S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 0145 — Creşterea ovinelor şi caprinelor.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .